Fotografia obliczeniowa ( zwierzak40 )

właśnie o tym samym pomyślałem, bo w świecie DSLR jest nuda. Praktycznie od 5-6 lat żadnych innowacji. Jestem ciekaw co dałoby się wyciągnąć z takiej pełnej klatki od Google ( ͡º ͜ʖ͡º)

Aplikacje od Topazlabs pozwalają trochę wyciągnać extra rzeczy, ale to wciąż AI i obraz generowany, natomiast poprawione algorytmy czy składka z kliku klatek były by czyś ekscytującym. Szkoda, że fuji porzucił swój projekt z matrycami DR, (seria s5) nie wiem też co u sigmy z matrycą warstwową.

coraz częściej telefony wygrywają z tradycyjnymi aparatami.

no to zależy. Jak ktoś wyżej wspomniał przy codziennej fotografii może i tak, bo robi wszystko żeby złapać dobry kadr, ale już jak chcesz coś z tego telefonu wydrukować (a ja drukuję sporo zdjęć z różnych zdjęć – z dwóch małpek, dwóch telefonów i 6D ) to widać, że jakość obrazu jest gorsza nawet od cyfrowej małpki za 300-400zł i to już przy 10×15.

Mam podobnie, tandem 5D + Huawei P9. Przy dobrej pogodzie i małej obróbce na odbitce 10×15 jest wystarczająco aby wsadzić w ramkę i nie przejmować się, czasami nawet większe formaty dają radę. Dopiero gdy warunki pogarszają się mpix w telefonach miękną… z drugiej strony tryby nocne z ręki u takiego p30 lub Iphone 11 dają lepsze efekty niż nawet z dość dobrych aparatów 🙂

@geuze: